JAK DZIAŁA BOLT, CZYLI WSZYSTKO, CO MUSISZ WIEDZIEĆ O APLIKACJI BOLT

Myślisz o rozpoczęciu pracy kierowcy w aplikacji Bolt? Jeździsz już na innych platformach taksówkarskich i chciałbyś spróbować w Bolcie? A może jesteś już zatrudniony i zaraz zaczynasz pracę, ale nie wiesz, jak działa Bolt i jak korzystać z Bolta? W tym artykule dowiesz się wszystkiego o apce!

Aplikacja Bolt, co to jest?

Słyszałeś o aplikacji Bolt i zastanawiasz się, co to jest? To apka, z której korzystają osoby, które zamawiają przejazd taxi Bolt i kierowcy, którzy akceptują (lub odrzucają) ten kurs! 

Z aplikacji Bolt możesz korzystać za darmo na wszystkich urządzeniach Android i iOS. Telefon, tablet – to Ty decydujesz, na jakim sprzęcie będziesz jej używał. Ważne by posiadał kartę SIM.

Aplikacja nie działa jak standardowy taksometr. Wprawdzie oblicza ona koszty przejazdów, jednak z tą różnicą, że zarówno Ty, jak i pasażer znacie je już przed rozpoczęciem jazdy. Aplikacja dodatkowo ustala optymalną trasę i daje Ci opcję kontaktu z Klientem. Jeśli jeździsz na taxi Bolt, to wiesz, że apka kierowcy jest najważniejszym narzędziem pracy – zaraz po samochodzie ;).

Jak działa Bolt?

Nic skoplikowanego. Przyjmujesz zgłoszenie, które pojawia się w aplikacji, odbierasz klienta i przewozisz go do wybranego przez niego miejsca docelowego. 

Rozpoczynając przejazd, dokładnie znasz jego cenę. Aplikacja kalkuluje stawki, biorąc pod uwagę wiele danych, np.:
– długość trasy (zawsze najkrótszej),
– czas trwania podróży,
– liczbę przystanków.
Z reguły cena, jaką zobaczysz w aplikacji, nie zmienia się w trakcie kursu. Zmiana ceny zmienia się wraz z dodawaniem przystanków lub zmianą miejsca docelowego. Po zakończonym przejeździe aplikacja wysyła informacje do eKasy (wirtualna kasa fiskalna), gdzie wystawia paragon w wersji elektronicznej.

Jesteś ciekawy, jak korzystać z Bolta? To bardzo proste, sam zobacz.

Jak korzystać z Bolta?

Stan swoich środków oraz historię zarobków z podziałem na dni, tygodnie i miesiące możesz znaleźć w saldzie kierowcy. Bezpośrednio w aplikacji znajdziesz statystyki swoich przejazdów. Zobaczysz w nich, np.:
– statystykę aktywności (przejazdy zaakceptowane, odrzucone i nieprzyjęte),
– listę powodów anulacji,
– ocenę kierowcy.

Ktoś zamówił kurs w taxi Bolt? Powiadomienie pojawi się na ekranie Twojego smartfona. Zaakceptujesz je jednym przyciskiem. Od siebie możemy też powiedzieć, że nie musisz się martwić o to, jak działa Bolt, bo to intuicyjna aplikacja! 

Informacje o możliwości zdobycia dodatkowych bonusów pieniężnych też możesz zobaczyć w aplikacji. Na bieżąco, a nawet z wyprzedzeniem publikowane są tam akcje. Wszystko po to, żebyś mógł wcześniej zaplanować swoją pracę i zarobić jak najwięcej. Jeśli zdecydujesz się realizować questy, na bieżąco możesz sprawdzić swoje postępy.

Kontakt z klientem

Aplikacja Bolt daje Ci wiele możliwości kontaktu z klientem:
– bezpieczne połączenia VOIP,
– klasyczne połączenia telefoniczne,

Możesz być spokojny, w każdym przypadku Twój numer jest bezpieczny (maskowany lub niewykorzystywany). W niedalekiej przyszłości planowane jest uruchomienie czatu – ta forma z pewnością przypadnie do gustu wielu osobom. W momencie, gdy pasażer zamawia przejazd, ma możliwość dodania krótkiej informacji tekstowej, która wyświetli się na Twoim telefonie.

Funkcje jazdy

Przejazdy ciągłe:
– umożliwiają kierowcy przyjęcie kolejnego zlecenia jeszcze przed zakończeniem obecnego. Dzięki temu zachowujesz płynność jazdy, nie robisz niepotrzebnych przerw i zarabiasz więcej.

Przejazdy w określonym kierunku:
– dzięki tej funkcji możesz realizować zlecenia, które znajdują się w pobliżu lub są na trasie Twojego obecnego kursu.

Sam zdecyduj, która opcja jest dla Ciebie najkorzystniejsza – chociaż polecamy korzystać z każdej! Więcej opcji to więcej zysków.

Bolt – zamawianie z wyprzedzeniem

Na koniec opowiemy  Ci o jeszcze jednej super funkcji. Bolt umożliwia klientom zamawianie z wyprzedzeniem. Użytkownicy Bolt Business mogą rezerwować przejazdy dla członków swojego zespołu, dzięki narzędziu Ride Booker.

Jako kierowca widzisz w aplikacji przejazd z datą i godziną jego realizacji, miejscem odbioru i miejscem docelowym.

Po przeczytaniu tego artykułu wiesz już, czym jest aplikacja Bolt i jakie informacje w niej znajdziesz. Odpalaj apkę jak najczęściej i realizuj kursy!