Współpraca z City Drive

Na czym polega Wasza praca jako partnera? Dlaczego Was potrzebuję?
Ty, jako kurier czy kierowca, nie możesz bezpośrednio zatrudnić się w większości aplikacji przewozowych, jeśli nie prowadzisz własnej działalności gospodarczej o odpowiednim profilu (PKD). Dodatkowo praca w aplikacji może przysporzyć Ci nieco problemów, biorąc pod uwagę, np. konieczność księgowania każdej dostawy jako osobnej faktury. City Drive, jako Partner Podatkowy – a tym samym Twoje biuro księgowe – ułatwia Ci tę pracę, pośrednicząc między Tobą a daną aplikacją. Jesteśmy odpowiedzialni za Twój ZUS, odprowadzanie składek i podatków zgodnie z polskim prawem, za Twoją księgowość i co najważniejsze – terminowe przesyłanie wypłaty. Ponadto, oferujemy Ci znacznie więcej: zniżki na paliwo, zwrot połowy podatku VAT od faktur kosztowych, karty multisport itd. Gdy masz problem do wyjaśnienia, chętnie pomoże Ci nasze biuro obsługi kuriera/kierowcy
W jakim języku mogę z Wami porozmawiać?
Obsłużymy Cię, posługując się językiem polskim, angielskim, rosyjskim lub ukraińskim. W pozostałych przypadkach z pomocą przyjdzie nam translator ;-).
W jakich miastach mogę pracować?

Działamy w 174 miastach w Polsce, na każdym obszarze obsługiwanym przez aplikacje:  Bolt, Bolt Food, DeliGoo, FreeNow, Glovo, Jokr, Stuart, Uber, Uber Eats, Wolt, Xpress Delivery, Żabka Jush.

Czy jest odgórnie ustalony czas pracy?

Nie ma – pracujesz kiedy chcesz i ile chcesz. Niektóre aplikacje oferują pracę na grafiku, inne bez. Nie ma minimalnej ilości godzin do przepracowania. Reszta zależy już od zasad, na jakich działa dana aplikacja. Jeśli pracujesz w Uber, Uber Eats, Bolt, Bolt Food, FreeNow czy Xpress delivery, możesz pracować w dowolnym momencie, w którym masz akurat trochę wolnego czasu. Jeśli pracujesz w DeliGoo, Jush, Barbora – musisz ustalić swój grafik zgodnie z koordynatorem Twojego miasta. Jeśli pracujesz w Glovo, Stuart, Wolt – sam ustalasz swoje godziny, zaznaczając je w grafiku.
Pamiętaj jednak, że musisz zarobić w ciągu miesiąca przynajmniej 290 zł, abyśmy mogli rozliczyć umowę zlecenie. Jeśli zarobiłeś mniej to Twoje środki zostaną przeniesione na kolejny okres rozliczeniowy.

Jak mam wybrać aplikację?
Oferujemy Ci aż 12 aplikacji, na których możesz pracować jako kurier/kierowca.

Każda posiada nieco inne warunki współpracy. Jeśli nie wiesz jaką aplikację wybrać, skontaktuj się z naszym biurem obsługi pod numerem: 730 000 310

Czy oferujecie zniżki na paliwo? Czy jest możliwość wyrobienia karty paliwowej?

W naszej firmie dbamy o naszych kierowców, dlatego, oferujemy Ci  zniżki na paliwo na stacjach Orlen! Zniżki wynoszą do 8 gr na litrze każdego paliwa i do 12 gr na paliwa Verva. Wystarczy, że wyrobisz kartę Biznes Tank. Za kartę płacisz jednorazowo, koszt to symboliczny 1 zł. Przy wyrobieniu karty podaj NIP naszej firmy:  8982269379. Na karcie Biznes Tank zostaną zapisane dane firmy i numer rejestracyjny Twojego pojazdu.

Czy zwracacie VAT za zakupy związane z moją pracą?
Współpracując z nami, możesz brać faktury za paliwo, serwis, części samochodowe oraz wszelkie akcesoria, które są użyteczne w Twojej pracy.

Zwrócimy Ci za to połowę VATu.

Wystarczy, że po podpisaniu z nami umowy-zlecenia, w trakcie zakupów poprosisz kasjera o wystawienie FV na poniższe dane:

City Drive Polska sp. z o.o. sp.k.
ul. Gen. J. Bema 2
50-265 Wrocław
NIP 8982269379
Jeśli faktura dotyczy paliwa, musisz przy kasie podać też numer rejestracyjny pojazdu, który podałeś w Panelu.

Skan faktury w formacie PDF wgrywasz do Panelu: https://www.panel.city-drive.pl/login
– wejdź w zakładkę ,,Dodaj fakturę”.
– wgraj plik PDF. Jeśli nie masz skanera, to możesz to robić przez telefon – pobierz sobie którąś z bezpłatnych aplikacji (np. Adobe Scan). Zdjęcia – format .jpg, .png – będą odrzucane!
– następnie możesz wybrać, czy sam/a uzupełniasz dane z faktury, czy przerzucasz to na nas:

JEŚLI MASZ KILKA MINUT: wgrywasz skan i uzupełniasz pola z danymi dot. wydatku. Procesujemy Twoją fakturę za free 🙂
OPCJA DLA LENIUCHÓW: wgrywasz skan, nie chce Ci się uzupełniać danych – zrobimy to za Ciebie, a za rozliczenie faktury pobierzemy opłatę 2 PLN.

Faktury za poprzedni miesiąc rozliczamy do 15. dnia kolejnego miesiąca.
Czyli, przykładowo, faktury za grudzień przyjmujemy do 15. stycznia.

Dla kuriera

Jaka jest różnica między rozwożeniem rowerem a samochodem?

Dostarczając rowerem z całą pewnością oszczędzasz na paliwie i amortyzacji samochodu, natomiast aplikacja pozwala na maksymalny dystans do 7.5 km. Jeżdżąc samochodem nie masz takich ograniczeń. Aplikacje takie jak Glovo czy Jush bardzo chętnie przyjmują kurierów dostarczających rowerem lub skuterem, ze względu na to, że dostawy te są szybsze.

W jaki sposób klient płaci za zamówienie?

To zależy od aplikacji, dla której pracujesz.

W Glovo klient płaci za zamówienie gotówką kurierowi lub poprzez aplikację. Nie ma natomiast możliwości płatności kartą przy odbiorze. Kurierzy Glovo posiadają jednak kartę płatniczą, aby płacić za zamówienia w punktach niepartnerskich, jeśli będzie taka konieczność. Podobnie jest w DeliGoo – kurier obraca gotówką, lecz nie używa w pracy karty pre-paid. W Uber Eats, Bolt Food, Wolt oraz Jush klient płaci poprzez aplikację. W Stuart kurierzy mogą jeździć z terminalem do pobierania opłaty z karty lub bez niego (wtedy otrzymują ok. 40% mniej zamówień, bo tylko te opłacane online).

Czy mogę pracować na kilku aplikacjach? Czy muszę podpisywać kolejną umowę?
Możesz pracować na wielu aplikacjach w tym samym czasie. Skontaktuj się z nami w celu aktywacji kolejnych aplikacji dla Ciebie. Nie potrzebujesz do tego podpisywać wielu umów. Jedna umowa wystarczy do podpięcia się pod wszystkie aplikacje. 🙂
Czym jest “strefa” w aplikacji?
Jest to obszar, w obrębie którego działa aplikacja i w którym będziesz dostarczał/a zamówienia. Po otwarciu swojej aplikacji prawdopodobnie zobaczysz jej strefę na mapie – zaznaczoną kolorem. Podczas pracy powinieneś znajdować się zawsze w obrębie strefy działania aplikacji. Zaczynając pracę, masz obowiązek chwilę przed startem zalogować się w aplikacji, przebywając już wewnątrz strefy, a Twój telefon nie może mieć wyłączonej geolokalizacji.
Dlaczego wysokość zarobku w aplikacji różni się od otrzymanego wynagrodzenia?
Jeżeli Twoje rozliczenie jest inne niż to co widzisz w aplikacji, skontaktuj się z nami. Postaramy się przeanalizować Twoje przychody najszybciej jak to możliwe i wyjaśnić to.
Czy dostanę od was torbę? Ile kosztuje?

W zależności od aplikacji torba jest wysyłana bezpośrednio przez aplikację, na której pracujesz lub od nas z biura. Zwykle dostawa torby trwa 1-2 dni robocze. Niektóre aplikacje dają torby za darmo, inne wysyłają je i pobierają opłatę z pierwszego rozliczenia. W przypadku toreb płatnych koszt waha się od 100 złotych do 249 złotych.

Jakie są średnie zarobki na aplikacji kurierskiej?

Ciężko tu mówić o średnich zarobkach, ponieważ kurierzy dość wyraźnie dzielą się na 2 grupy:
osoby pracujące dorywczo, które łączą to zadanie z innymi codziennymi obowiązkami – jak stała praca czy studia,
osoby, dla których praca w aplikacjach jest jedynym źródłem dochodów i traktują ją niemal pełnoetatowo (tzw. full-timers).
Ta pierwsza grupa średnio osiąga zysk rzędu 500 zł tygodniowo, zaś ta druga grupa zarabia około 1 000- 1 500 zł tygodniowo.

Dla kierowcy

Jakie są średnie zarobki na aplikacji taxi?

Średnie przychody kierowców pracujących na aplikacjach poniżej 20 godzin tygodniowo to około 600 – 800 złotych. Natomiast osoby pracujące od 20 do 40 godzin tygodniowo mogą zarobić nawet 5 tysięcy złotych. Pracujący ponad 40 godzin tygodniowo w największych miastach osiągają średnie przychody wysokości 8247 złotych.

Czy mogę pracować na pojeździe partnera/partnerki/rodziny/znajomego?

Nie musisz być właścicielem pojazdu, aby nawiązać z nami umowę najmu. Wystarczy, że dostarczysz nam dokument „użyczenia pojazdu” od właściciela pojazdu (wzór do pobrania w Internecie za darmo).

Czy mogę pracować na wynajętym samochodzie z wypożyczalni?

Tak! Możesz korzystać z wypożyczonego auta, potrzebujemy kopii dowodu na wypożyczenie. A jeśli faktury na wypożyczenie będą wystawiane na naszą firmę, możemy wliczyć to w koszty i oddać Ci połowę podatku z opłat

Czy muszę mieć własny środek transportu lub sam/a go wypożyczać?
Posiadamy flotę aut na wynajem, które oferujemy kierowcom Uber. Są to najnowsze modele, przystosowane do pracy w taxi, z instalacją gazową lub w hybrydzie – dla Twojego komfortu i oszczędności. W przypadku wynajmu auta skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie.
Czy muszę płacić za parking, jeśli jestem zmuszony zostawić auto w płatnej strefie miasta?

Niestety nasza firma ani aplikacje nie zwracają kosztów parkingowych związanych z wykonywaniem pracy – z wyjątkiem opłat parkingowych w pracy z Xpress Delivery. Punkty odbioru Xpress Delivery znajdują się w galeriach handlowych, więc aplikacja gwarantuje brak kosztów parkingowych, ale gdyby takie się jednak zdarzyły – pracownicy aplikacji zwrócą Ci takie opłaty. W pozostałych aplikacjach możesz zostać obciążony kosztem zaparkowania w płatnej strefie. Część kurierów korzysta z tabliczek “zaopatrzenie” lub “transport” – straż miejska, policja lub właściciele budynków często patrzą na to przychylnie, ale prawnie nie jest to gwarancją zwolnienia z mandatu.

Dlaczego wysokość zarobku w aplikacji różni się od otrzymanego wynagrodzenia?
Jeżeli Twoje rozliczenie jest inne niż to co widzisz w aplikacji, skontaktuj się z nami. Postaramy się przeanalizować Twoje przychody najszybciej jak to możliwe i wyjaśnić to.

Umowy i podatki

Na podstawie jakiej umowy mogę nawiązać z Wami współpracę?
By rozpocząć współpracę musisz podpisać z nami jedną z poniższych umów:
• Umowa zlecenie
• Umowa najmu
• Współpraca B2B

Jeśli jesteś obcokrajowcem, skontaktuj się z nami. Pomożemy dobrać najkorzystniejszą formę współpracy.

Dlaczego umowa zlecenie jest konieczna?
Umowa zlecenie to dokument, który gwarantuje Ci ubezpieczenie ZUS i legalność pracy. Proponujemy ją wszystkim naszym pracownikom, prosząc uprzednio o informację na temat ich sytuacji (wiek, inna praca, status studenta/ucznia). Na podstawie tej umowy musimy opłacać stosowne składki. Ich wysokość zależy od podanych informacji i przedstawiona jest w regulaminie współpracy.
Czy muszę podpisywać umowę zlecenie?
Do legalnego rozpoczęcia pracy w aplikacji (a tym samym z nami) konieczna jest umowa zlecenie lub własna działalność gospodarcza. Zlecenie daje Ci ubezpieczenie ZUS i gwarancję wypłacenia zarobionych w aplikacji środków.
Czy mam u Was ubezpieczenie zdrowotne w ZUS?
Tak! Jeśli masz z nami zawartą umowę zlecenie, to rejestrujemy Cię w ZUS, a więc masz pełne ubezpieczenie w Narodowym Funduszu Zdrowia (NFZ). . Jeśli interesuje Cię rozszerzenie swojego ubezpieczenia – napisz do nas! Zapewniamy wszelkiego rodzaju ubezpieczenia dodatkowe na bardzo korzystnych warunkach.
Co daje umowa najmu pojazdu?
Dzięki tej umowie więcej gotówki zostaje w Twoje kieszeni. Podatek od najmu wynosi 8,5%, a składki naliczane od umowy zlecenia wynoszą nawet 30-paru procent. To ogromna oszczędność dla Ciebie, ponieważ zamiast potrącać Ci składki w wysokości do 30%, potrącamy je w wysokości 8,5%.
PS. Umowy najmu nie proponujemy osobom uczącym się, które nie ukończyły 26 r.ż., ponieważ są one zwolnione ze wszelkich opłat z tytułu umowy zlecenia i cały ich zarobek brutto liczymy jako netto.
Czy mogę współpracować z Wami, jako obcokrajowiec?
Jeśli posiadasz, jeden poniższych dokumentów, to możemy od razu rozpocząć z Tobą współpracę:
– legitymacja studencka oraz zaświadczenie o odbywaniu studiów stacjonarnych
– karta pobytu na pobyt stały
– karta Polaka
– Inny dokument uprawniający do podjęcia pracy w Polsce

Jeśli nie posiadasz stosownego dokumentu, nic straconego! Pomożemy złożyć dokumenty do urzędu pracy i wyrobić oświadczenie o powierzeniu pracy na 24 miesiące.
Musisz wysłać następujące dokumenty które posiadasz w formacie skanu lub wyraźnego zdjęcia na adres mailowy biuro@city-drive.pl z tytułem „Oświadczenie”
· Paszport wszystkie strony gdzie posiadasz jakiekolwiek adnotacje
· Karta pobytu lub wiza
· Imię i nazwisko
· Numer telefonu
· Aplikacja na której Pan/Pani pracuje

Numer telefonu do działu legalizacji: 533-347-690
Godziny pracy: od poniedziałku do piątku od godz. 9:30 do 16:30.

Jestem zarejestrowany jako bezrobotny. Czy mogę pracować u Was?
Jako że wiążemy się z naszymi kierowcami/dostawcami umową zleceniem, zalecamy po rozpoczęciu pracy z nami wyrejestrowanie się z Urzędu Pracy. Nasza umowa zapewnia Ci ubezpieczenie zdrowotne.
Mam własną działalność gospodarczą. Czy mimo tego mogę z Wami współpracować?
Oczywiście, że tak!
Prowadzimy biuro rachunkowe, które obsługuje wielu kurierów i kierowców na własnej działalności w całej Polsce. Dlaczego zdecydowali się na nas? Dzięki tej współpracy oszczędzają czas i koszty księgowości, które są u nas wyjątkowo niskie. Mamy bezkonkurencyjną ofertę, ponieważ od lat specjalizujemy się w branży przewozowej.
Masz tylko jedną fakturę do rozliczenia, a nie jak do tej pory – setki. Na fakturach dla pasażerów nie widnieje nazwa Twojej firmy, a jedynie nasza.
Jak opłacić ryczałt za wynajem do Urzędu Skarbowego?

Do 20 dnia każdego miesiąca należy wykonać przelew w wysokości 8,5% od kwoty zapłaty za wynajem pojazdu na konto urzędu skarbowego, symbol formualarza: PPE . Dla ułatwienia kwoty są podawane w naszym serwisie rozliczeniowym.
Przelewy realizujesz jak każdy inny przelew za pośrednictwem banku. Wszelkie wpłaty muszą być wykonywane na indywidualny numer rachunku bankowego, który możesz bezpłatnie wygenerować tutaj: https://www.podatki.gov.pl/mikrorachunek-podatkowy/
W tytule możesz podać miesiąc i rok aby mieć potwierdzenie opłaty za dany okres rozliczeniowy.

Jak mam sprawdzić, gdzie jest mój Urząd Skarbowy

Aby Cię móc rozliczyć potrzebujemy wiedzieć, do którego US przynależysz. Jeśli nie jesteś pewien możesz sprawdzić tutaj, zarówno po kodzie pocztowym jak i miejscu zamieszkania:

https://www.e-pity.pl/znajdz-urzad-skarbowy-online/

Jak policzyć podatek VAT

Na przykład: 100 zł * 8% = 8 zł lub 100 * 23% = 23 zł. To jest błędny sposób liczenia ponieważ kwoty podatku są liczone od kwoty netto.

Jeśli więc mamy naszą kwotę 100 zł, to obliczenia wyglądają następująco:

 

Stawka 8%

Stawka 23%

Kwota netto

92,60 zł

81,30 zł

Jak liczymy?

92,60 zł * 8%

81,30 zł * 23%

Kwota VAT

7,40 zł

18,70 zł

Kwota brutto

92,60 zł + 7,40 zł = 100 zł

81,30 zł + 18,70 zł = 100 zł

Prawidłowy sposób

Wzór: VAT = Brutto / (100 + X) * X → gdzie X to stawka podatku VAT.

Czyli 8% podatek VAT od 100 zł brutto wyniesie: 100 zł / 108 *8 = 7,40 zł, a 23% podatek VAT od kwoty 100 zł brutto wyniesie: 100 zł / 123 * 23 = 18,70 zł.

 

 

Mam już od was PIT-28, dlaczego więc mam pobrać PIT-11?

PIT-28 jest tylko rozliczeniem umowy najmu pojazdu, PIT-11 jest rozliczeniem umowy zlecenia.

 

Podatki, które płacisz z tytułu umowy zlecenia raz na miesiąc:

Student – 0 zł; 

• Masz inną pracę (zarabiasz więcej niż niższa krajowa) – 54,60 zł; 

• Pracujesz tylko z nami – 124,34 zł; 

• Pracujesz tylko z nami i masz poniżej 26 lat – 95,34 zł; 

• Masz inną pracę i masz poniżej 26 lat – 21,60 zł

Mam już od was PIT-28, dlaczego więc mam pobrać PIT-11?

PIT-28 jest tylko rozliczeniem umowy najmu pojazdu, PIT-11 jest rozliczeniem umowy zlecenia.

Podatki, które płacisz z tytułu umowy zlecenia raz na miesiąc:

• Student – 0 zł;
• Masz inną pracę – 54,10 zł;
• Masz inną pracę i poniżej 26 lat – 26,10 zł;
• Pracujesz tylko z nami – 133,10 zł;
• Pracujesz tylko z nami i masz poniżej 26 lat – 108,10 zł;

Gdzie i co jaki czas powinienem wysyłać faktury?

Współpracując z nami, możesz brać faktury za paliwo, serwis, części samochodowe oraz wszelkie akcesoria, które są użyteczne w Twojej pracy.

Zwrócimy Ci za to połowę VATu.

Wystarczy, że po podpisaniu z nami umowy-zlecenia, w trakcie zakupów poprosisz kasjera o wystawienie FV na poniższe dane:

City Drive Polska sp. z o.o. sp.k

Gen. J. Bema 2

50-265 Wrocław

NIP 8982269379

Jeśli faktura dotyczy paliwa, musisz przy kasie podać też numer rejestracyjny pojazdu, który podałeś w Panelu.

 

Skan faktury w formacie PDF wgrywasz do Panelu: https://www.panel.city-drive.pl/login

– wejdź w zakładkę ,,Dodaj fakturę”.

– wgraj plik PDF. Jeśli nie masz skanera, to możesz to robić przez telefon – pobierz sobie którąś z bezpłatnych aplikacji (np. Adobe Scan). Zdjęcia – format .jpg, .png – będą odrzucane!

– następnie możesz wybrać, czy sam/a uzupełniasz dane z faktury, czy przerzucasz to na nas:

 

JEŚLI MASZ KILKA MINUT: wgrywasz skan i uzupełniasz pola z danymi dot. wydatku. Procesujemy Twoją fakturę za free 🙂

OPCJA DLA LENIUCHÓW: wgrywasz skan, nie chce Ci się uzupełniać danych – zrobimy to za Ciebie, a za rozliczenie faktury pobierzemy opłatę 2 PLN.

 

Faktury za poprzedni miesiąc rozliczamy do 15. dnia kolejnego miesiąca.

Czyli, przykładowo, faktury za kwiecień przyjmujemy do 15. maja.

Jak mogę zrezygnować ze współpracy?

 Przykro nam, że chcesz zrezygnować ze współpracy. Zadzwoń do nas lub napisz –  może będziemy w stanie znaleźć dla Ciebie satysfakcjonujące rozwiązanie. 

Masz pytania? Napisz do nas

Aplikuj do pracy – zostaw dane!

  Administratorem Państwa danych osobowych jest CITY DRIVE POLSKA sp. z o.o., sp.k. z siedzibą we Wrocławiu, ul. Ksawerego Liskego 7, 50-345 Wrocław, KRS: 0000922790. Państwa dane przetwarzane będą w celu realizacji procesu rekrutacyjnego poprzez wysyłkę newslettera, powiadomień SMS oraz kontaktu telefonicznego. Dobrowolne przekazanie nam danych, w tym danych kontaktowych, będzie uważane za zgodę na ich przetwarzanie w celu realizacji procesu rekrutacyjnego.

  Praca

  Blog

  FAQ

  Kontakt

  Logowanie

  Rejestracja

  Polityka prywatności

  Gdańsk:
  ul. Słonimskiego 6/13, 80-280
  tel. 537 383 230
  trojmiasto@city-drive.pl

  Kraków:
  ul. Przewóz 39, 30-716
  tel. 533 347 690 
  krakow@city-drive.pl

  Łódź:
  ul. Więckowskiego 1/1U, 90-411
  tel. 537 303 532
  lodz@city-drive.pl

  Warszawa:
  ul. Tagore 3, 02-647
  tel. 537 363 732
  warszawa@city-drive.pl

  Wrocław:
  ul. gen. Józefa Bema 2, 50-265
  tel. 730 000 310
  biuro@city-drive.pl

  Gdańsk:
  ul. Uphagena 27, 80-237
  tel. 537 383 230
  trojmiasto@city-drive.pl

  Katowice:
  ul. Uniwersytecka 20, 40-007
  tel. 537 383 137
  katowice@city-drive.pl

  Kraków:
  ul. Orawska 5/U1 30-501
  tel. 537 373 138
  krakow@city-drive.pl

  Łódź:
  ul. Więckowskiego 1/1U, 90-411
  tel. 537 303 532
  lodz@city-drive.pl

  Warszawa:
  ul. Tagore 3, 02-647
  tel. 537 383 437
  warszawa@city-drive.pl

  Wrocław:
  ul. gen. Józefa Bema 2, 50-265
  tel. 730 000 310
  biuro@city-drive.pl

  Praca

  Blog

  FAQ

  Kontakt

  Logowanie

  Rejestracja

  Polityka prywatności

     

  730 000 310