Bez dwóch zdań, branża gastronomiczna jest jedną z tych, która w obecnych czasach ucierpiała najbardziej. Kurierzy, wiemy, że to na Was ciąży ogromna odpowiedzialność związana z bezpieczeństwem swoim, klientów oraz pracowników restauracji. Czy pandemia powoli odpuszcza? Wiele na to wskazuje, jednak pewności nie ma. To właśnie dlatego pragniemy przypomnieć Wam na czym polegają podstawowe zasady bezpiecznej dostawy. Co robić, żeby realizować bezpieczne dostawy? Jak zadbać o bezpieczeństwo swoje i innych? W tym artykule znajdziesz wszystkie niezbędne informacje, które ułatwią Ci pracę w tych czasach i pozwolą zadbać o zdrowie-Twoje i klientów.

Zasłaniaj usta i nos

Mimo że maseczki budzą kontrowersję, w każdej aplikacji znajdziesz informację, by zasłaniać usta i nos. To podstawowa zasada, której każdy dostawca jedzenia musi się trzymać.

Myj ręce…

I choć jest to oczywiste, to dobrze wiemy, jak łatwo o tym zapomnieć. Dezynfekuj ręce przy każdym odbiorze oraz po dostawie do klienta. Zaopatrz się we własne środki do dezynfekcji i zawsze miej je przy sobie.

… i trzymaj je przy sobie!

Staraj się nie dotykać rękami oczu, nosa i ust.

Pamięta o dystansie.

W trakcie odbierania lub dostarczania zamówienia utrzymuj minimalną bezpieczną odległość-co najmniej 1,5 metra.

Dbaj o swój plecak/torbę.

W trakcie odbioru zamówienia lub kompletowania go w sklepie pamiętaj, by dobrze zapiąć torbę, umieścić ją w wyznaczonym miejscu, a na koniec zdezynfekować. Po zakończonym dniu pracy zalecamy dokładne umycie plecaka ciepłą wodą z mydłem, osuszenie, a następnie zdezynfekowanie.

Dostawa bez kontaktu fizycznego.

Ta opcja wprowadzona została po to, by maksymalnie zmniejszyć ryzyko zarażenia w momencie dostawy. Dzięki niej po przybyciu pod drzwi klienta zostawiasz zamówienie, dzwonisz dzwonkiem i odchodzisz.

Zadbaj o siebie.

Jeśli czujesz się osłabiony- zostań w domu i monitoruj swój stan. Być może to zwykłe przeziębienie, jednak nie warto ryzykować. W Twojej pracy codziennie spotykasz dziesiątki różnych osób, które potencjalnie mogły być nosicielami wirusa.

Przestrzeganie tych podstawowych zasad pomoże Ci zachować zdrowie. Jednak wiemy, że wirus potrafi zaatakować każdego, nawet osobę przestrzegającą wszystkich powyższych punktów. Co w sytuacji, gdy zachorowałeś?

Sprawdź, co oferuje aplikacja.

Jeździsz w aplikacji Uber, Uber Eats, Glovo? Skorzystaj z pomocy finansowej, którą oferuje Ci apka! W zależności od aplikacji proces pomocy wygląda inaczej, np. pracując w Glovo-wysyłasz wynik tekstu, wypełniasz formularz, a Glovo na podstawie Twoich zarobków z dwóch ostatnich tygodni, oblicza wysokość wsparcia.

Podstawowe zasady bezpiecznej dostawy powinien przestrzegać każdy z Was. Korzystajcie z naszego kompendium wiedzy na temat bezpiecznych i zdrowych dostaw w czasach pandemii. Każdy z nas jest zmęczony obecną sytuacją i pragnie powrotu do pełnej normalności. By nastąpiło to jak najszybciej, musimy dbać o zdrowie. Nie tylko swoje i najbliższych, ale każdego z nas.

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat koronawirus, sprawdź specjalną stronę Ministerstwa Zdrowia. https://www.gov.pl/web/zdrowie/covid

Poznaj szczegóły naszej oferty!